tracking

Arabanın İçini Nasıl Temizlerim?

Arabanın içini temizleyin! Arabanızın içini temizlemek de dışını temizlemek kadar önemlidir. Aslında (1) mikroplardan ve biriken tozdan kaçınmak, (2) özellikle yeniden satışa yönelik olarak araca zarar vermemek ve (3) yoldayken konforun keyfini çıkarmak için iç mekanı temiz tutmak daha iyidir. Arabanızın içini evde temizleyebilirsiniz. Gerekli ekipmanları evde bulabilirsin veya mağazada uygun fiyatlarla kolayca satın alabilirsin.

İdeal olarak arabanızın içini (aynı zamanda dışını) ayda en az bir kez temizlemeyi ihmal etmeyin. Arabanız temiz bir nefes alacak ve onunla daha çok gurur duyacaksınız!

Hadi, siz de şimdi arabanın içini temizleyin!

Adım 1: Arabayı Elektrik Süpürgesi İle Temizleyin

Arabanızın içini temizlemenin ilk adımı önce tüm kiri ve tozu süpürmektir. Koltuklar arasını süpürmeyi, halıları çıkarmayı ve halıları, bagajı ve vites kolunun altını süpürmeyi unutmayın. Ulaşılması zor yerlere dahi ulaşmak için elektrikli süpürgenin farklı uçlarını kullanın.

Araba Temizliği

Adım 2: Koltukları Temizleyin

Süpürdükten sonra kumaş veya deri koltuklarınızda ve aynı zamanda halı ve/veya halılarda görünen lekeleri giderin. Bunu yapmak için yüzeye uyarlanmış ürün kullanın:

  • Deri koltukların temizliği için özel bir deri ürünü
  • Halı ve kumaş leke çıkarıcı veya ev tipi alkol gibi kullanışlı ev ürünleri
  • Temizlemesi ve dezenfekte etmesi için halıların üzerinde 24 saat bekletilecek karbonat.
Koltuk Temizliği

Adım 3: Ön Konsolu Temizleyin

Arabanın içini temizleyin bunu yaparken de ön konsolun iyi bir şekilde temizlendiğinden emin olu. Klima çıkışlarını unutmadan yüzeyin tozunu mikrofiber bir bezle alın. Ön konsolun plastiklerini restore etmek için WD-40 Çok Amaçlı Ürünü bir bezle uygulayın. Ürünü yüzeye püskürtün ve bir bezle parlatın. Plastikleri temizlemenin yanı sıra ön konsolunuza güzel bir görünüm kazandıracak!

Ön Konsol Temizliği

Adım 4: Kapıların İçlerini Temizleyin

Kapıların iç kısmını benzer şekilde bir bezle tozunu almayı ve WD-40 Çok İşlevli Ürünü kullanarak plastikleri restore etmeyi değerlendirin. Kapı fitillerinin erken aşınmasını ve/veya çatlamasını önlemek  için bunları WD-40 Specialist Silicone Lubricant ile korumak da iyi bir seçenektir.

Kapı Temizliği

Adım 5: Ön Kapı ve Kapı Camlarını Temizleyin

Son olarak cam yüzeyleri (ön ve arka camlar ve yan camlar) temizleyerek arabanızın iç temizliğini tamamlayın. Bunu yapmak için bir cam temizleyici ve mikrofiber bez kullanın. Arabanın içini temizleyin ve bunu sıklıkla yaptığınızdan emin olun!

Kapı Temizliği

SONUÇ

Son olarak arabanın iç mekanizmalarını koruma ihtiyacını değerlendirin! Zaman zaman arabanızın koltuk raylarını ve kapı kilit mekanizmasını WD-40 Çok Amaçlı Ürün ile yağlayabilirsiniz. Bunu yaparak arabanın içini temizleyin hem de onu koruyun!

Benzer İçerikler

Contact Us

TÜRK HENKEL Kimya San ve Tic. A.Ş. FSM Mah. Poligon Cad. No 8 Buyaka İki Sitesi C Blok, Kat 10-14 Ümraniye 34771 İstanbul - Türkiye

© 2021 WD-40 Company