tracking

Bisikletin Metal Parçaları Nasıl Korunur?

Bisikletinizin bakımını yapmak ve yağlamak çok önemlidir ancak bisikletin performansını korumak için bisikletinizdeki diğer metal parçaları da korumanın çok önemli olduğunu biliyor muydunuz? Endişelenmeyin, bu basit rehber WD-40 Çok Amaçlı Ürün yardımıyla bisikletin metal parçalarının nasıl korunacağını öğrenmenize yardımcı olacak! Ayrıca bunun gibi birçok bisiklet bakım ve onarım içeriklerini blogumuzdan takip edebilirsiniz.

İhtiyacınız Olacak Materyaller

Adım 1: Bisikleti Temizleyin

Bisikleti korumaya başlamadan önce bisikletin temiz ve hazır olduğundan emin olmamız gerekiyor. Tüm parçalara rahatça erişebilmek için bisikleti bir bisiklet sehpasına yerleştirin, hortumu kullanarak bisiklete temiz su püskürtün, her yere uygulandığından emin olarak WD-40 püskürtün. Birkaç dakika sonra temiz su ile yıkayın. Bisikletin metal parçaları çok önemlidir, unutmayın.

picture2

Adım 2: Kurulayın

Temizledikten sonra bisikleti havluyla kurulayın. Koruma sürecine zarar verebileceğinden bisikletin üzerinde nem kalmadığından emin olun.

picture3

Adım 3: WD-40 Çok Amaçlı Ürün

Tamamen kuruduktan sonra WD-40 Çok Amaçlı Ürünü kullanma zamanı geldi. Ürünü şasi, çatallar ve tekerlekler dahil olmak üzere bisikletin tüm metal parçalarına bol miktarda püskürtün. Hasara neden olabileceğinden ürünü lastiklere veya fren yüzeylerine uygulamadığınızdan emin olun. Bisikletin metal parçaları artık daha temiz.

SONUÇ

Bisikletinizin metal yüzeylerini korumak için WD-40 Çok Amaçlı Ürünü kullanarak metali kir birikintilerinden ve aynı zamanda korozyondan koruyacak ince bir koruma tabakası oluşturduğunuz için  bisikletinizin tüm koşullara hazır olduğundan emin olabilirsiniz. Artık bisikletin metal parçalarını WD-40 Çok Amaçlı Ürün yardımıyla nasıl koruyacağınızı ve bunun ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz.

Benzer İçerikler

Contact Us

TÜRK HENKEL Kimya San ve Tic. A.Ş. FSM Mah. Poligon Cad. No 8 Buyaka İki Sitesi C Blok, Kat 10-14 Ümraniye 34771 İstanbul - Türkiye

© 2021 WD-40 Company