tracking

WD-40® İle Bisiklet Zinciri Nasıl Temizlenir

Bisiklet zinciri nasıl temizlenir sorusu insanlar tarafından merak edilir. Muhtemelen WD-40’a ihtiyaç duyacaksınız. Bisiklet temizliği çok hızlı ve kolay olacak. WD-40 Bike ürünlerinin, bisiklet zinciri temizleme ve bakım sürecinin çeşitli aşamalarında size nasıl yardımcı olacağını yazının devamında bulacaksınız. Ayrıca bu işlemi yaparken diğer bir sekmede dinleyebileceğiniz şarkımız da sizin için hazır 🙂 Bizi buraya tıklayarak Instagram’da takip edebilirsiniz.

İhtiyacınız Olacak Materyaller

Adım 1: Bisiklet Zincirindeki Yağı Giderme

Bisiklet zincirinizi temizlemek için yapmanız gereken ilk şey, pislik ve yağdan tamamen arınana kadar yağı temizlemektir. Bu amaçla kullanabileceğiniz birkaç yöntem vardır. En belirgin yöntem ise bol miktarda kol gücü kullanmak ve bir fırça ve bir kova sabunlu su ile bisiklet zincirindeki tüm pislikleri ovalamaktır. Yağ ve kiri temizlemeye çalışırken bisikletinize zarar verebilirsiniz. Bu nedenle, bu yöntemin dezavantajları da vardır.

İşte, burada WD-40 devreye giriyor. WD-40’ın, bisikletinizdeki yağı giderme konusunda ihtiyaç duyabileceğiniz her şeye sahip olduğunu göz önünde bulundurduğunuzda yalnızca bisiklet zinciri temizleme işini önemli ölçüde kolaylaştırmakla kalmayıp aynı zamanda bu süreci daha hızlı ve basit hale getireceğini de fark ediyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey, çamur ve yoğun kirleri temizlemek için bisiklet zincirini yıkayarak temizlemektedir. WD-40’ı, bisiklet zincirinizin yüzeyine püskürtün ve etkisini göstermesi için bir süre bekleyin. Buna ek olarak WD-40, diğer hareketli parçaların temizlenmesi ve yağdan arındırılması için de kullanılabilir.

Bisiklet Zinciri Değiştirme

Adım 2: Ovalama

WD-40’a sihrini göstermesi için yeterli zaman verdikten sonra elinize bir fırça alma zamanı geldi. Artık bisiklet zincirinizdeki kiri, yağı ve pisliği temizleme zamanı. WD-40 yağ ve pas sökücü, işin kısa sürede hallolmasını sağlayacaktır. Ürün, kiri sökecek ve böylece pislik kolayca çıkacaktır.

Bunun da ötesinde, fırçalama işinden önce WD-40’ın kullanılması, işlem sırasında bisiklet zincirinizin zarar görmemesi konusunda harikalar yaratacaktır. WD-40’ın biriken kiri ve pisliği sökerek nasıl kolayca çıkardığını ve sert fırçalamaya duyulan ihtiyacı nasıl azalttığını dikkate alın. Sert ovalama, bazı durumlarda bisiklet zincirinize zarar verebilir.

bicycle

Adım 3: Yıkama

Bisiklet zinciriniz ovalanarak temizlendikten sonra bir sünger ve bir kova temiz su ile yıkamanızı tavsiye ediyoruz. Bisiklet zincirinin durulanması neden önemlidir? Ovma işlemi, olması gerektiği kadar yapılmamış olabilir. Bisiklet zincirinizde biraz kir ve yağın kalmış olma ihtimali vardır. Bisiklet zincirinin suyla yıkanması, kalan kirlerin temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte bisiklet zincirinin yıkanması da gereklidir. Böylece yağlayıcı uygulanmadan önce yağ sökücü tamamen giderilecektir. Bisiklet zincirini yıkayın ve ardından kuruması için güneşli alanda bırakın. Bu işlem, bisiklet zincirinizin mükemmel durumda olmasını ve yağlayıcının uygulanabilmesi için hazır olmasını sağlayacaktır.

Bisiklet Zinciri Değiştirme

Yağlama

Bisiklet zinciri nasıl temizlenir sorusuna cevap bulmak üzereyiz. Tamamen temizlendikten sonra onu da yağlamanız gerekecektir. Gres, yağlayıcılar ve bisiklet yağı gibi bu amaçla kullanılabilecek birçok ürün vardır.

Bisiklet zincirinizin yağlama ihtiyacı ne olursa olsun tercih edilen yağlayıcımız WD-40’ı bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Bisiklet zincirinizin yağlanması söz konusu olduğunda WD-40 ile tüm noktalar düşünülmüştür.

Her şeyi değerlendirmeye aldığınızda WD-40 serisindeki tüm ürünlerin yalnızca bisiklet zincirinizi temizleme işini kolaylaştırmakla kalmayıp aynı zamanda bu süreci daha hızlı ve basit hale getirdiğini söylemelisiniz.

Bisiklet zincirinizi başarıyla temizledikten ve yağladıktan sonra artık sürüş keyfini çıkarmaya tekrar hazırsınız! Zincirinizin temizlenmesi ve bakımı, zincirinizin ve ayrıca bisikletinizin kullanım ömrünü uzatmaya yardımcı olabilir. Bu da tasarruf etmenizi sağlar ve yeni parça satın alma sıkıntısını azaltır.

Bisiklet Zinciri Temizleme

Benzer İçerikler

Contact Us

TÜRK HENKEL Kimya San ve Tic. A.Ş. FSM Mah. Poligon Cad. No 8 Buyaka İki Sitesi C Blok, Kat 10-14 Ümraniye 34771 İstanbul - Türkiye

© 2021 WD-40 Company