tracking

banner superbikes 1920x385
team wd40 british superbikes1

Ekibi WD-40® İngiliz Süperbisikletleri

GR Motosport Ltd, Tony Robinson ve Brent Gladwin arasındaki sponsor/sürücü ilişkisinden hareketle 1995 yılında kuruldu.

Brent’in sürüş kariyerini bitiren talihsiz bir yaralanma sonrasında önceki Şampiyonluk kazandıran formül zamansız bir şekilde sona ermiş, bunun neticesinde de ekipler kurulmuştur.

Uzmanlık ve ekipmanın heba edilmemesine ve genç sürücüleri Şampiyonluğa taşımak için kullanılmasına karar verilmiştir.

İngiltere Şampiyonu (2016) olan ekibin şu anki hedefi, İngiltere Süperbisiklet Şampiyonası serisindeki sürücülerle birlikte gençlerin becerilerini geliştirme stratejisine devam etmektir.

Liam ve Alistair, İngiliz gençlerin yeteneklerini geliştirmek ve elde tutmak amacıyla 2014 yılında kurulan Stauff Connect Akademisi için pedal çevirmektedir ve bu da Alistair ve Liam’a kendi şampiyonalarında yarışma ve yeteneklerini en üst seviyeye taşıma konusunda yardımcı olmaktadır.

Kariyer Başarıları

  • trophy 13 İngiltere şampiyonluğu
  • trophy 1 Avrupa şampiyonluğu

The Team

mason law 18

Mason Law

Ekibe 2017 yılında katılan Mason, 600cc sınıfında başarıyla yarıştıktan sonra 1000cc sınıfına yükselmiş, 2018 yılında İngiltere Superbike Şampiyonasında yarışmaya hak kazanmıştır.

Mason genç yaşta motosiklet sürmeye başlamış, ilk olarak arazi yarışlarına katılmıştır. 2012 yılında yol yarışlarına geçmiş, ilk sezonunda Kawasaki Ulusal Genç Şampiyonasını kazanarak hızlı bir başarı yakalamıştır.

Lakabı: Outlaw
Doğum Tarihi: 25/11/1995
Şehir: Benfleet
En sevdiği parkur:  Cadwell Park

liam delves bsb

Liam Delves

Ekipteki en geç sürücü olan Liam, HEL Motostar Performans Şampiyonasında yarışmaktadır. Liam, erken yaşta büyük umut ve yetenek sergilemiş, bu seride klasını konuşturmak istemektedir. Eski NG Ulusal GP125 Şampiyonu olan ve nasıl kazanacağını bilen Liam, şüphe yok ki ekiple birlikte nice başarılara imza atacaktır. Liam, yarış parkuru dışında spor salonuna gitmekten ve video oyunları oynamaktan keyif almaktadır.

Lakabı: Delvesy
Doğum Tarihi: 22/7/2000
Şehir: Birmingham
En sevdiği parkur: Donnington

alistair seeley 18

Alastair Seeley

Alastair Seeley, 2018 sezonunda ekibe katılmıştır. Superstock 1000 Şampiyonasında WD-40/Stauff Connect Akademisi Ekibinde yarışacaktır.

Yarışmalarda azmiyle tanınan Alastair, İngiliz Şampiyonasındaki galibiyet tecrübesini, önceki yıllarda hüküm sürdüğü klasmanda şampiyonluk için kullanacaktır.

Lakabı: Wee Wizard
Doğum Tarihi: 04/10/1979
Şehir: Carrickfergus
En sevdiği parkur: Snetterton

Sosyal yayınlar

Contact Us

TÜRK HENKEL Kimya San ve Tic. A.Ş. FSM Mah. Poligon Cad. No 8 Buyaka İki Sitesi C Blok, Kat 10-14 Ümraniye 34771 İstanbul - Türkiye

© 2021 WD-40 Company