tracking

banner mup 1920x385

Hakkımızda

Tarihçemiz

HakkımızdaWD-40 Çok Amaçlı Ürünü, birçok kişi tarafından 1 numaralı problem çözücü olarak görülür. Tüm dünyada evlerde ve iş dünyasında profesyoneller tarafından kullanılır. Ayrıca bu marka dünyanın en çok bilinen markalarından biri olmaya devam ediyor.

Markamız, 60 yıl önce Roket Kimya Şirketinde çalışan üç kişi tarafından icat edilmiştir. Bu ekip San Diego, California’daki küçük bir laboratuvarda çalıştı. Havacılık ve uzay sanayiinde kullanılmak üzere pas önleyici solventler ve yağ sökücüler üretmeyi hedefliyorlardı.

Ekip lideri kimyacı Norm Larsen, Atlas Uzay Mekiğini pas ve aşınmaya karşı koruyacak bir su ayırıcı solüsyon geliştirmeyi amaçlıyordu. Larsen ve ekibi, 40 deneme sonunda dünya çapında meşhur formülü elde etmeyi başardı. Ürün de adını buradan almaktadır: WD-40.

Bir süre sonra personelden bazıları ürünü evlerine götürerek daha da fazla gündelik kullanım alanı keşfetti. Bunun neticesinde Larsen, WD-40 Çok Amaçlı Ürünü kullanımı kolay sprey tüplere koymayı denedi. Nihayet ilk sprey tüpler 1958 yılında mağazalarda satılmaya başlandı.

İki yıl içerisinde Şirket iki katı büyüdü ve 1969 yılında Roket Kimya Şirketi adını imal ettiği tek ürün olan WD-40 olarak değiştirdi.

Yıllar içerisinde binlerce kullanıcı WD-40’a mektup yazarak ürünün keşfettikleri eşsiz (ve bazen de çok garip) kullanımlarını paylaşmışlardır. En ilginç hikayelerden birinde Asya’daki bir otobüs şoförü, otobüsün altına dolanan bir pitonu WD-40 kullanarak uzaklaştırdığını yazmıştır.

Bir başka hikayede polis memurları, havalandırma boşluğuna sıkışan bir hırsızı WD-40 kullanarak çıkarmıştır. İnsanların her gün yeni bir kullanım alanı keşfettiği bu meşhur mavi ve sarı tüp içeriğindeki formül, iyi korunan bir sır olarak tutulmakta olup ilk icat edildiği günkü formül ile aynıdır.

Markalarımız ve WD-40

Meşhur mavi ve sarı tüpe ek olarak WD-40 Şirketi halihazırda her türlü endüstriyel kullanıcı, spor ve hobi tutkunları ve ev kullanıcıları için özel bakım ve temizlik konularında geniş yelpazede ürünler sunmaktadır.

Bu bakımdan ister duvardan pastel boya çıkarma olsun, ister makine bakımı veya motosiklet veya bisikletinizi en iyi şekilde korumak olsun bu mucizevi ürün her zamanki gibi 1 numaralı problem çözücü olarak yardımınıza yetişir.

WD-40 her türlü probleminizi halleder!!!

 

Contact Us

TÜRK HENKEL Kimya San ve Tic. A.Ş. FSM Mah. Poligon Cad. No 8 Buyaka İki Sitesi C Blok, Kat 10-14 Ümraniye 34771 İstanbul - Türkiye

© 2021 WD-40 Company