Daha önce muhtemelen ” Elektrikli testere nasıl temizlenir ” internette araştırmışsınızdır ancak biz size daha iyi yöntemler göstereceğiz. Elektrikli testerenizi daha uzun süre kullanmak istiyorsanız en iyi durumda çalıştığından emin olmalısınız. Bunun için aşağıdaki bakımları uygulamanız gerekiyor:

  1. Her kullanımdan önce zincirin ve testere kısmının yağ seviyesini kontrol edin.
  2. Daha verimli sonuçlar elde etmek ve geri tepmeleri önlemek için zincirin keskin durumda olmasına dikkat edin.
  3. Her kullanımdan sonra elektrikli testeredeki kiri temizleyin.

 

Kesici aletlerle çalışırken her zaman dikkatli olun ve gerekli koruyucu kıyafetleri giyin. Kendinizi rahat hissetmiyorsanız çalışmayın.

 

Elektrikli Testereni Zinciri Nasıl Bilenir?

Elektrikli testerenin dişlerini bilemek için önce testerenizi güvenli bir pozisyonda tutmalısınız. Sonra testerenin fren koluna basıp dişlerini bilemeye başlayın. Bunu yaparken eğe derinlik göstergesinin oklarının testerenin testere ucuna doğru bakmasına dikkat edin.

Testereyi testere dişlilerine doğru  uygun bir açıda tutarak bilemeye başlayın. Hafif darbelerle testerenin tamamını bileyin. Bu adımı tamamlayınca testerenin diğer tarafını çevirip bilemeye başlayın.

Elektrikli Testere Nasıl Temizlenir?

Bu aşama, elektrikli testere bakım sürecinin  bir diğer önemli kısmıdır. Özel dikkat gerektiren bu bölümde kavrama kapağının yerininin belirlenip çıkarılması gereklidir. Sonra zincir fren bandını temizlemeye başlayın. Zincir rayına sıkışmış tüm pislikleri, testere kısmını ince bir metal ya da tahta parçası yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Eğer bir motorlu testere ile çalışıyorsanız daha sonra silindir kapağını bulup çıkarmalısınız. Kapağı çıkardıktan sonra görebildiğiniz tüm pislikleri temizleyerek hava filtresini ve soğutma kanatçıklarını yıkayın. Son olarak volan kanatçıklarında temizlenecek bir yer kalıp kalmadığını kontrol edin. Buradaki pislikler, motorlu testerenin motorunu soğutan havanın giriş-çıkışını engellediği için temizlenmelidir.

WD-40 Kullanarak Elektrikli Testerenin Zincirini Yağlama

Elektrikli testerenizin en iyi şekilde çalışması için doğal olarak zincirinin de güzelce yağlanması gerekiyor. Testerenin iyi çalışması için hemen elinize bir WD-40 alın. WD-40, hem pası önlemek hem de yağlamak için WD-40 harika bir seçenektir. Bunun dışında her kullanımdan sonra oluşacak bazı kirleri de önleyecektir.

İşte sonunda başardınız. Testereniz yağlanıp bilendi ve yeni kesimlere hazır. Şimdi yapmanız gereken tek şey, bu vazgeçilmez elektrikli aletin daha uzun ömürlü ve etkili olması için düzenli olarak temizleyip bakımını yapmak. Uygun bir bakım süreci uygulamazsanız büyük olasılıkla yakın zamanda pahalı bir şeyler almanız gerekecek.

 

WD-40 Çok Amaçlı Ürün için gösterilen ve açıklanan kullanımlar, kullanıcılar tarafından WD-40 Company’e sağlanmıştır. Bu kullanımlar, WD-40 Company tarafından test edilmemiştir ve WD-40 Company tarafından kullanım önerileri niteliğinde değildir. WD-40 Company ürünlerini kullanırken her zaman tedbirli davranılmalıdır. Her zaman talimatlara uyun ve ambalajda yer alan uyarıları dikkate alın.

 

 

İpuçları ve tüyolar ya da ürün bilgileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitemize bakın, tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.