Valiz fermuarları nasıl yağlanır ? İşte sorunun cevabı: Zaten tek başına yeterince sinir bozucu değilmiş gibi fermuarlar vaktinde giyinmemizi engeller ve valizimizi toplamayı zorlaştırır. Birkaç dakika uğraştıktan sonra fermuarınızın bir anda kendiliğinden düzelmesini beklemeyin. Tek yapmanız gereken zaman zaman fermuarlarınızı yağlayıp bakımını yapmaktır.

Fermuarlar Mumla Nasıl Yağlanır?

Beyaz mumların sıkışmış valiz fermuarları düzeltebildiğine inanabiliyor musunuz? Etrafı en az batıran seçenek olduğu için mum kullanmak en iyi çözümdür.

Peki, neyi bekliyorsunuz? Hemen elinize dilek mumu, doğum günü mumu ya da hatta erimiş bir ince mum alın. Fermuarın sıkıştığı yere mumu sürdürdükten sonra fermuarı yavaşça hareket ettirin.

Fermuarın mümkün olduğunca sorunsuz hareket etmesini sağlamak için tüm fermuar dişlerine mum sürebilirsiniz. Daha sonra fermuarı birkaç kez açıp kapatarak mumun her tarafa yayılmasını sağlayın.

Valiz Fermuarları Nasıl Yağlanır?| WD-40

Valiz fermuarları yağlamak için beyaz mum, dudak kremi, zeytin yağı ve grafit kurşun kalem (hassas fermuarlar için) kullanabilirsiniz. Ancak bu yöntemler genellikle iyi sonuçlar verse de işe yaramadıklarında kullanabileceğiniz başka seçenekler de var.

WD- 40, valiz fermuarlarını sadece yağlamakla kalmaz aynı zamanda pastan ve aşınmadan korur. Bu ürün, uygulandığı bölgeyi nem ve sudan koruduğu için fermuarları gezilerinizde alacakları darbelere karşı dayanıklı hale getirir.

WD-40’ı uygulamadan önce tüm valiz fermuarları kapatın. Sonra temiz bir havlu ya da beze ihtiyacınız olacak. Kumaşın bir bölümüne püskürtme başlığı aracılığıyla WD-40 uygulayın ancak gereğinden fazla yağ kullanmamaya dikkat edin.

Daha sonra fermuarın bir tarafını bezle tutup bezin ıslak tarafını fermuar şeridi boyunca sürün. Bu adımı, fermuar şeridinin diğer tarafına da uygulamanız gerekiyor. Fazla yağı silmeyi unutmayın.

İşte sonunda başardınız. Valiz fermuarları sadece düzelmekle kalmadı, artık korozyon ve pasa karşı da güvende!

WD-40 sadece valiz fermuarlarının yağlanmasında kullanılmıyor. WD-40 pencere,kapı yağlamasında ve sinir bozucu seslerin kesilmesinde de kullanılıyor. Ayrıca bisikletinizde ve motorunuzda kullabileceğiniz gibi arabanızın kışlık bakımında da kullanabilirsiniz. Bunun dışında 2000’e yakın kullanım alanını merak ediyorsanız blogumuzdaki diğer yazıları okuyabilir ve evinizde, iş yerinizde, arabanızda ya da motorunuzda test edebilirsiniz. Instagram sayfamızı takip ederek süpriz hediyelerden ve içeriklerden haberdar olabilir, yorumlarınızı blogumuzda görebilirsiniz. Bizi buradan takip ederek, WD-40’ın mucizevi dünyasına katılın. Bin İşlev, Bir Ürün!!