Garaj Yolundan Kar Temizlemenin Kolay Yolları

Garaj yolundan kar temizlemenin kolay yolları nedir bu bilgiyi arıyor musunuz? Garaj yolunuzdaki buz kütlelerini kolayca temizleyebilirsiniz. Nasıl mı yapacaksınız? Yazımızı okuyun hemen öğrenin.

Kaya Tuzu Serpin

Bu işlem için bir kar küreğine ihtiyacınız olacak çünkü buz çözücüler büyük kar kütlelerine karşı etkili değildir. İşe başlamadan önce kar kalınlığını yaklaşık 5 cm’ye kadar indirmeniz gerekiyor. Bunu hızlı bir şekilde yapmak için traktör, dört çeker bir araç ya da kar kürüme makinesi kullanabilirsiniz.

Şimdi kaya tuzunu kullanacağınız bölümle devam edelim. Küçük bir hatırlatma; kaya tuzlarının içerdiği kimyasallar, bitkiler ve hayvanlar için zararlıdır. Bu nedenle evcil hayvanınızın ya da herhangi bir sokak hayvanının bu tuzu yememesine dikkat edin.

Hazırsanız garaj yoluna kaya tuzu serpmeye başlayabilirsiniz. Eski, plastik bir kaba biraz tuz doldurup garaj yoluna dökmeye başlayın. Tuzlu suyun donma noktası suya kıyasla çok daha düşük olduğu için buzu eritmede oldukça etkilidir.

Ardından kaya tuzunun etrafına ılık su serpemeniz gerekecek. Bunun için sprey şişesi kullanabilirsiniz. Daha büyük bir alanı tuzlamanız gerekiyorsa bahçe hortumu da kullanabilirsiniz. Buz eridikten sonra kalanları, kürek yardımıyla garaj yolunun dışına atabilirsiniz. Peki bunu neden daha önce yapmadınız? Çünkü yoldaki buz, erimiş bir kütle halinde değildi, şimdi buzu rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Arabanızın Kilidi mi Dondu?

Konumuz donmuş garaj yolu olduğuna göre donmuş ön camlardan ya da araba kilitlerinden bahsetmemek olmaz. WD-40’ın hızlı bir şekilde çözüm sağlayacağını göreceksiniz. Garajınızdan mavi-sarı renkli teneke kutuyu kapın ve aracınızın ön camına ve kilitlerine püskürtün. Ancak gereğinden fazla kullanmamaya dikkat edin çünkü bu kimyasallar, küçük bir alanda birikirse yapışkan bir tıkanıklığa sebep olabilir.

WD-40’ı arabanızın ön camında ve kilidinde kullanmanın diğer bir faydasıysa WD-40’ın koruyucu bir bakım ürünü olmasıdır. Çözeltiyi donmuş yüzeylere uyguladığınızda ince bir katman halinde tabakalaşarak yüzeylerin tekrar donmasını engeller. WD-40 ile temas ederse ellerinizi iyice yıkadığınızdan emin olun.

Garaj yolundan ve arabanızdan buzu temizlediniz; artık güzel bir sürüşe hazırsınız demektir!

 

WD-40’ın yılbaşı çekilişine buradan ulaşabilrisiniz.