Eski, kullanılmış ve paslı bir testere bıçağının yenileme veya bakım için temizlenmesi oldukça kolay bir iş olabilir. Bu işlemi sadece bir saatte veya daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Yalnızca kullanılmış gazete, katı cila, kaynamış bezir yağı, metal kazıyıcı ve bir parça zımpara kağıdı gibi birkaç temel temizleme malzemenizin olması yeterlidir.

Bu malzemeler sizde var mı? Öyleyse paslı bir testere bıçağını temizlemenin 5 adımını uygulayabilirsiniz.

 

Paslı Testere Bıçağı Nasıl Temizlenir?

Paslı testere-1. Adım: Önce Güvenlik

Testerenizle çalışırken kaliteli bir çift eldiven giyin ve maske takın. Bu önlemler sizi sadece testerenizin keskin bıçağından korumakla kalmayacak, aynı zamanda sizi mineral uçucu maddelerden ve kaynamış bezir yağından da koruyacaktır. Her iki sıvı bir soruna yol açabilir ve cildinizi tahriş edebilir. Temizleme sırasında son derece dikkatli olun. Önce Güvenlik

2. Adım: Eski Gazetelerin Kullanılması

Eski gazeteler, masanızı veya üzerinde çalışmayı planladığınız herhangi bir yüzeyi korumada harika bir seçim olacaktır. Zımparalama ve kazımadan kaynaklanan pas kalıntısı ortalığı batırabileceği için zemine gazete sermek temizleme işlemini kolaylaştıracaktır. İşiniz bitince yapmanız gereken tek şey gazetelerden kurtulmaktır.

Paslı Testere – 3. Adım: Bıçak Kazıyıcı Kullanıma

Paslı testere bıçağınızın yüzeyindeki pası temizlemek için bıçak kazıyıcı kullanmanızı öneririz. Bunu yapmak için bıçak kazıyıcıyı düşük bir açıda tutup bıçağın bir ucundan diğer ucuna doğru kısa vuruşlar yapabilirsiniz. Bıçağı kazımaya başladıktan sonra pası mümkün olduğunca temizleyene kadar devam edin. Testere bıçağının ne kadarının temizlendiğini görmek için pas kalıntısını silebilirsiniz.

 4. Adım İnce Bir Zımpara Kağıdı ve Biraz Tiner Kullanın

Kalın zımpara kağıtlarını kullanırken deneyimleyemeceğiniz bir hissi ince zımpara kağıdı kullanırken hissedebilirsiniz. Bu zımparalar, testerenizdeki pası temizlemeyi hızlandırmak için tinerle birlikte kullanılmalıdır. Yine de tineri az miktarda kullanmaya dikkat edin ve eldivenlerinizi giymeyi ve maskenizi takmayı unutmayın!

Paslı Testere – 5. Adım: Pas Koruması için WD-40 Kullanımı

WD-40, harika bir pas koruma ürünüdür ve testerenizin kolayca paslanmasını etkili bir şekilde önler. Bu ürünü elinize aldıktan sonra testere bıçağının üstüne ince bir tabaka halinde uygulayın ve temiz bir bezle ovalayın.

Fazlalıkları aynı bezle silebilirsiniz. Bezle silerken kalan pas oluşumlarının kolayca çıktığını göreceksiniz. Bıçak yeterince temizlenene kadar işlemi tekrarlayın.

Artık temiz bir testere bıçağına sahip olduğunuza göre testerenizi tüm ahşap projelerinizde kullanabilirsiniz. Yalnızca her kullanımdan sonra iyice temizlemeyi unutmayın!

 

WD-40 Çok Amaçlı Ürün için gösterilen ve açıklanan kullanımlar, kullanıcılar tarafından WD-40 Company’e sağlanmıştır. Bu kullanımlar, WD-40 Company tarafından test edilmemiştir ve WD-40 Company tarafından kullanım önerileri niteliğinde değildir. WD-40 Company ürünlerini kullanırken her zaman tedbirli davranılmalıdır. Her zaman talimatlara uyun ve ambalajda yer alan uyarıları dikkate alın.

 

 

İpuçları ve tüyolar ya da ürün bilgileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitemize bakın, tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.