Gıcırdayan kapılar herkesi rahatsız eder, değil mi? Bu yüzden hepimiz buna bir çözüm ararız. Bu sorunu tamirci çağırmadan nasıl çözeceğinizi öğretebiliriz. Sadece WD-40’ın nasıl kullanılacağını öğrenmeniz bile yeterli olacaktır. 2 farklı kullanım seçeneği ile korkmadan ve endişlenmeden istediğiniz şekilde kullanabileceğiniz bu ürün gıcırdayan kapılar, paslanan eşyalar için de birebir.

Gıcırdayan Kapılar Profesyonel Yardım Almadan Nasıl Yağlanır?

Sorunu çözmek için gıcırtıya neden olan menteşeyi söküp yağlamanız yeterlidir çünkü kapı menteşesi paslanmışsa biraz çaba harcamanız gerekecektir. Ya pası sökmeniz ya da menteşeyi yağlayarak kapının bu sesini azaltmanız gerekmektedir. Ancak konudan sapmadan adım adım ilerleyelim.

1.      Menteşe Pimi Nasıl Çıkarılır?

Menteşenin altına bir çivi koyun ve çivinin üstüne çekiçle hafifçe vurun. Bunu yaparak sorunlu menteşe pimini elinizle çıkarabilecek kadar gevşetmiş olacaksınız. Pimi elinizle çıkaramazsanız çekicin arkasını bile kullanabilirsiniz.

2.      Menteşe Pimi Nasıl Yağlanır?

Gıcırdayan kapının pimini yağlayarak çalışmasını kolaylaştırabilir ve gıcırtının muhtemelen temel sebebi olan paslanmayı önleyebilirsiniz. Menteşede kullandığınız yağ kurumadan önce oldukça uzun süre dayanacaktır.

3.       Menteşe Pimi Yerine Nasıl Takılır?

Pimi yağladıktan sonra yerine tekrar takmanız gerekiyor. Bunu yapmak için pimi kolayınıza geldiği şekilde elinizle oynatarak yapabilir ve çekiç ve çivi tekniğini tekrar kullanabilirsiniz. Pimi yerine taktıktan sonra “bir zamanlar gıcırdayan” kapınızı birkaç kez kapatıp açarak sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Ancak sorun hala devam ediyorsa pimi yeniden çıkarıp yeterince yağladığınızdan emin olun.

4.       Artan Yağı Silme

Bazen artan yağın gıcırdayan kapının dışında yağ kalıntısı bıraktığına şahit olabilirsiniz. Hem yapış yapış olan hem de leke yapan bu yağı silmek için eski bezlerinizi kullanabilirsiniz.

WD-40: Gıcırdayan Kapılar Yağlamanın Çözümü

Bu üründe bulunan akıllı pipetle gıcırdayan kapılarınızı kolayca yağlayabilir ve pimleriyle birlikte pas ve aşınmadan koruyabilirsiniz. Tek yapmanız gereken menteşeye WD-40 püskürtmek ve fazlalığı mikrofiber bir bezle temizlemek. İşte bu kadar kolay! Eliniz ürüne temas ederse ellerinizi yıkamayı unutmayın.

Yukarıda bahsedilen adımı izlerseniz gecenin bir yarısı, korku hikayesi karakteri gibi hissederek uyanmazsınız. Rica ederiz!