Her ev için bu 10 el aleti hiçbir evde eksik olmamalı.

Herkes kendini en rahat evde hisseder. Bir parti akşamından sonra burada dinçleşir, kendinizi burada güvende hissedersiniz ve aile burada bir araya gelir. Bu nedenle her ev bir ailenin yanı sıra tek bir kişinin ihtiyaç duyduğu her şeyle donatılmış olmalıdır. Çoğu kişi yiyecek ve hijyen malzemelerini düşünür – ama el aletleri ve diğer eşyalar da bir o kadar önemlidir. Ancak bu genellikle yalnızca bir el aletine ihtiyaç duyulduğunda ortaya çıkar. O zaman arama önceden programlanır ve çoğunlukla sonunda komşuya veya bir arkadaşa sorulur, çünkü uygun el aleti eksiktir. Bunu önlemek için artık hiçbir evde eksik olmaması gereken on en önemli el aleti var.

El Aleti: Çekiç

İster asılacak bir resim isterse bir yerden çıkıntı yapan bir çivi – çekiç, aletler envanteri için mutlaka sahip olunması gereken bir öğedir. Ara sıra “çekiçleme” için normal büyüklükte başı olan hafif bir çekiç yeterlidir ve buna ek olarak her zaman bir çamaşır mandalı olmalıdır. Bunlarla çiviler uzakta tutulabilir ve başparmağınızın kırılması önlenir.

Vidalar

Gevşemiş bir vidanız olduğunda, bu, tornavidayla hemen değiştirilebilir. Dolaplar ve menteşeler hemen sabitlenebilir. Aynı zamanda yerden de tasarruf eden farklı ebatlı tornavidaların olduğu harika takımlar mevcuttur.

El Aleti : Kablosuz tornavida

Her evde el aletleri arasında “her işi gören” bir el aleti bulunmalıdır. Yararlı alet vidalama ve delme yapabilir ve sadece biraz güce veya bir bataryaya ihtiyaç duyar.

WD-40

WD-40, evdeki pek çok şey için kullanılabilir. Aletlerinizi korozyondan korur, vidaları gevşetir, duvarlardan pastel boyayı çıkarır…liste bunlarla da sınırlı değildir.

Pense

Bununla çiviler çekilebilir, bir şeyler sıkıştırılabilir veya kolayca dışarı çekilebilir. Kerpetenden boru kıskacına, elektronik kıskaçlara kadar çeşitli tasarımlar vardır. Her evde bu türden en az bir el aleti bulunmalıdır.

Su Terazisi

Resimlerin yamuk durmasını veya dolapların sarkmasını engellemek için su terazisi mutlaka tavsiye edilir.

El Aleti : Testere

Ev ve bahçe sahipleri için yine gerekli bir alettir ve eksik olmaması gerekir. Ağaç testeresinden tilkikuyruğu testereye kadar, testere, bir alet olarak büyük fayda sağlar ve hobi sahiplerini birçok dertten kurtarabilir.

El Aleti: Falçata

Her evde özellikle yüksek kaliteli falçatalar emniyetli bir şekilde stokta tutulmalıdır. Halılar, ambalajlar ve paketler çabuk ve zahmetsizce kesilebilir.

Tornavida

Bu alet günlük hayatımızda çok sık kullanılmayacaktır, ama ulaşılabilir olmalıdır. Beklenmedik bir şekilde bir tornavidaya ihtiyaç duyulursa ve kimseden kolayca edinilemiyorsa, böyle bir anda tornavida bulmak kolay değildir.

Tek kutuplu kontrol kalemi

Bu alet yalnızca prizlerdeki akımı kontrol etmek için kullanılmalıdır. Ancak doğrudan elektrikle olan diğer işler için bir uzmana danışılmalıdır. Yine de evde bir kontrol kalemi olması yararlıdır.

Bu on alet sadece öneri olup her zaman bunlara ilave yapılabilir ve bütçenin ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir. Tüm aletler için, bir vidalar ve çiviler setine sahip olunması da tavsiye edilir. Aletler her zaman ucuz değildir. Ancak satın alma fiyatınız yüksek olabilir ama evinizde uzun süre güvenilir ve faydalı aletlere sahip olabilirsiniz. Bir alete ihtiyaç duyup ona sahip olmamanız kadar sinir bozucu bir şey olamaz. Bu nedenle alet koleksiyonu için en gerekli aletlere sahip olduğunuzdan emin olun. Bunun yanında elbette aletlerin uzun süre keyfini çıkarmak için doğru bakım gerekir. WD-40 çok kullanımlı ürün uygun bir temizlik maddesi sunar. Pas önleme için yılda bir veya iki kez uygulayın.