Ev içinde yağ giderici spreylerin kullanımı temizlik işini çok kolaylaştırabilir. Artık önünüzdeki can sıkıcı kirliliğe bakakalmanıza gerek yok. Muhtelif yerlerde yağın ortadan kaybolmasını sağlayın. Aşağıda bir yağ giderici spreyin kullanılabileceği yerlerin bazı örnekleri yer almaktadır:

Yağ Giderici Spreylerin Ev İçinde Kullanımı: Mutfak

Yağın mutfak tezgâhlarında, dolaplarında, mikrodalga fırınlarda veya diğer eşyalarda mı olduğu fark etmeksizin, bir yağ giderici sprey tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Mutfağınızda giderilmesi kolay bir şey tespit ederseniz üzerine biraz yağ giderici püskürtün. Bir temizlik beziyle silmeden önce yağı kolaylıkla çıkarın. Bunu yaparken yiyecek ve içeceklerinize bulaştırmamaya dikkat edin!

Yağ Giderici Spreylerin Ev İçinde Kullanımı: Banyo

Banyolarınızın bakımı hakkında endişeleniyor musunuz? Cevabınız evetse, bir yağ giderici sprey tam ihtiyacınız olan şey olabilir. Banyo tezgâhlarına, hatta banyo dolaplarına yapışmış olan kurumuş yapışkan madde bulunması fark etmez. Yağ ortan kaybolacak ve yüzeyler yeni gibi kalacaktır.

Şirin Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanlar ne kadar sevimli olsalar da, onları ne kadar sıkı eğitirseniz eğitin kendi kirliliklerini yaratırlar. Kusmuğu, dışkısı ve idrarı olsun, temizlenmesi gerekecek bir şey olacaktır. Pekâlâ, bu konuda endişelenmenize gerek yok, bir yağ giderici sprey kapıp tüm o lekeleri giderin. Evcil hayvanınıza kızmanıza hiç gerek yok, kirlilik ortadan kaybolur.

Yağ Giderici Spreylerin Ev İçinde Kullanımı: Pencereler ve Panjurlar

Özellikle hava biraz fazla tozluyken pencerelerinizin çok kirli olduğunu mu görüyorsunuz? Cevabınız evetse, birikmiş kiri ve yapışkan maddeyi gidermek üzere bir yağ giderici kullanabilirsiniz. Daha sonra pencereleri temiz bir bezle silebilirsiniz. Bu kadar kolay. Bunu pencere panjurlarınızda deneyin. İşe yarıyor.

Yağlı Aletler

Aletler harikadır ama ara sıra kullanıldıkları bir gerçektir. Aletlerin genellikle halletmek için kullanıldıkları işlerin niteliği göz önüne alındığında, kullanımdan sonra düzenli olarak yağdan arındırılmalarının gerektiği bir gerçektir. Üstelik işlerini iyi bir şekilde yapmak için bakımlı tutulmaları gerekir. İşte burada yağ gidericiler devreye girer. İster temel bir bakım işi isterse karmaşık bir işletim sonrası ayrıntılı bir temizlik işi olsun, yağ gidericiler her şeyi halleder.

Yağlı Tencereler

Geçenlerde yapışmaya meyilli olan fokurdayan sosu mu yaptınız? Kirli pişirme tavanızın tabanı bunu ele verdi. Önceki gece yediğiniz şeyin kalıntılarını pişirme tavalarınızın tabanından çıkaramıyorsanız bir yağ gidericiye ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Bu konuda tüm yapmanız gereken, tavalarınızın yağlı tabanlarına yağ giderici uygulamak ve sihrini konuşturması için biraz zaman vermektir. Kısa süre sonra, nemli bir temizlik bezi kullanarak yağı kolaylıkla sıyırabilmelisiniz. Tavalar önce iyice yıkanmadan onlarda yemek pişirmemeniz gerektiğini unutmayın. Bir yağ gidericinin bir sürü kullanımı olabilir ama yemeklik değildir.

Kumaşlar

Genellikle giysileri ve kumaşları kanlanan bir hemşire misiniz? Cevabınız evetse, kumaşlarınızdan bu tür lekeleri çıkarmanın gerektirdiği uğraşı bilmeniz gerek. Ancak bu sıkıntılı işi basitleştirmek için bir yağ giderici sprey kullanılabilir. Kumaşın kana bulanmış alanına yağ gidericiyi uygulamak lekenin kumaşınızdan kaldırılmasında yardımcı olacaktır. Hemen sonra kumaşı yıkayın ve tüm lekeler gidene kadar işlemi birçok defa tekrarlamaya devam edin.

Sihirli WD-40

İşte gördünüz, yağ giderici spreylerin ev içinde kullanımı neredeyse her işin üstesinden geliyor. İyi bir yağ giderici sprey seçmek bir sürü araştırma ve onları denemek için para gerektirir.  WD-40 Özel Yağ Giderici sayısız işlev için kullanılabilir. Peşinde olduğunuz şey pas önleme veya aletlerin depolanması ve daha fazlası ise, WD-40 sizin dostunuzdur. Ürünü her zaman önce küçük bir alanda test edin ve varsa üretici talimatlarını okuyun.