Bir bisiklet zinciri temizleyicisi mi arıyorsunuz? Cevabınız evetse, belki de biraz WD-40’a ihtiyacınız var. Bisiklet temizliği süper hızlı ve kolay gelecek. İşte WD-40 Bisiklet ürünlerinin bisiklet zinciri temizlik ve bakım işinin çeşitli aşamalarında size nasıl yardımcı olduğu:

Bisiklet Zincirini Yağdan Arındırma

Yapmanız gereken ilk şey, bisiklet zincirinizi temizlemek amacıyla yapışkan madde ve gresten arınması için onu yağdan arındırmaktır. Bu amaçla faydalanabileceğiniz birkaç yöntem vardır. En bariz olanı, çok alın teri döküp bisiklet zincirinden tüm yapışkan maddeyi fırça ve bir kova sabunlu su kullanarak ovalayıp çıkarmaktır. Gresi ve kiri ovalamaya çalışarak bisikletinize zarar verebilirsiniz, bu yüzden bu yöntem de dezavantajlıdır.

İşte burada WD-40 bisiklet zinciri temizleyicisi devreye girer. WD-40 Bisiklet Yağ Gidericinin nasıl bisikletinizin yağ giderme ihtiyaçlarını karşılamak için ihtiyaç duyabileceğiniz her şeye sahip olduğunu düşündüğünüzde. Bu zincir temizleyicinin bisiklet zinciri temizliği işini sadece kolaylaştırmayıp aynı zamanda hızlandıracağını ve basitleştireceğini de fark edersiniz. Tek yapmanız gereken çamur ve kalın kiri çıkarmak için bisiklet zincirini durulamak. WD-40 Bisiklet Yağ Gidericiyi bisiklet zincirinizin yüzeyine püskürtün ve işlemesi için yeterli zaman verin. Üstelik WD-40 Bisiklet Yağ Giderici, diğer hareketli parçaların temizlenmesi ve yağdan arındırılması için de kullanılabilir.

Bisiklet Zinciri Temizleyicisi: Ovalama

WD-40 Bisiklet Yağ Gidericiye sihrini konuşturması için yeterli zaman verdikten sonra sıra elinize bir fırça almaya gelir. Şimdi sıra kiri, gresi ve pisliği bisiklet zincirinizden ovalayıp çıkarmakta. WD-40, işin kısa bir sürede yapılmasını sağlayacak. Ürün pisliği gevşetir, böylece yapışkan madde kolayca çıkar.

Üstelik ovalama işinden önce WD-40 Bisiklet Yağ Giderici kullanılması işlem sırasında bisiklet zincirinizin zarar görmemesini sağlamak için harikalar yaratacak. WD-40 Bisiklet yağ gidericinin birikmiş kirin ve yapışkan maddenin kolayca çıkması için bunları nasıl gevşettiğini ve sert ovalama ihtiyacını azalttığını düşününce. Sert ovalama bazı durumlarda bisiklet zincirinize zarar verebilir.

Bisiklet Zinciri Temizleyicisi: Yıkama

Bisiklet zinciriniz ovalanıp temizlendikten sonra, bir sünger ve bir kova temiz suyla yıkamanız önerilir. Bisiklet zincirini durulamak neden önemli? Ovalama işinin olması gerektiği kadar iyi olmama olasılığı var. Bisiklet zinciriniz üzerinde hâlâ biraz kir ve gres kalmış olması muhtemel. Bisiklet zincirinin suyla yıkanması kalan kiri çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Üstelik yağlayıcının uygulanmasından önce yağ gidericinin tamamen çıkarılması için de bisiklet zincirinin yıkanması gerekir. Bisiklet zincirini yıkayın ve ardından kuruması için güneşte bırakın. Bu, bisiklet zincirinizin mükemmel durumda ve yağlayıcının uygulanmasına hazır olmasını sağlayacaktır.

Bisiklet Zinciri Temizleyicisi: Yağlama

Bisiklet zinciriniz tamamen temizlendiğinde onu yağlamanız da gerekir. Gres, yağlayıcılar ve bisiklet yağı dâhil, bu amaçla kullanabileceğiniz birkaç ürün mevcut.

Tüm bunları göz önüne aldığınızda, WD-40 Bisiklet yelpazesindeki ürünlerin tamamının bisiklet zincirinizi temizleme işini sadece kolaylaştırmakla kalmayıp hızlandırdığını ve basitleştirdiğini de söyleyebilirsiniz.