Bisikletinizi sürmeyi seviyorsanız herhâlde onu yaza hazırlamak istersiniz. Bisikletinizi yaza hazırlamak için ipuçları aşağıda sizi bekliyor. Bisiklet temizliği her zaman en heyecan verici iş olarak görülmez, ama olabilir de. Özellikle temizlik bisikletinizin en iyi durumunda çalışmasını sağlayacak ve sizi mutlu bir bisikletçi yapacak olduğunda.

Bisikletinizi Temizleyin

Öncelikle tüm kiri ve pisliği gidermek için bisiklet zincirinizi her zaman temizleyin. Zincirden, birikmiş çamuru, yağı ve pisliği temizlemek için bunu yapmak önem arz eder. Buna çok emek verin. Bisiklet temizliği ancak WD-40 ürünlerinden alabileceğiniz ekstra güçle sağlanır. Temizlik deneyiminiz asla aynısını hissettirmeyecek.

Bisikletinizi Yaza Hazırlamak İçin İpuçları: Diskleri Temizleyin

İkinci olarak, disklerinizi (varsa) en iyi durumda tutun. Mümkün olan en iyi sürüşü elde etmek için bu büyük bir zorunluluktur. Bunun gerçekleştirebilmek için, gerçekten işe yarayacak bir yağ giderici sprey kullanın.

Tüm yapmanız gereken şunlardır:

  • Yağ gidericiyi birkaç kağıt havlu üzerine püskürtün ve disk frenlerin üzerindeki gresi silin. Bu kadar basit.
  • Yağ gidericimiz zamanla disk frenlerinizin üzerinde birikmiş tüm kiri giderecektir. WD-40 yağ gidericimiz hakkındaki en iyi şey, sizi kalıntılardan kurtaracak olmasıdır.

Bisikletinizi Yaza Hazırlamak İçin İpuçları: Bisikleti Islatın

Sonra sıra bisikleti ıslatmaya ve bir temizleme sıvısı kullanmaya gelir. Bir sünger, hortum, hatta basınçlı yıkama makinesi kullanarak bisikletiniz hiç görmediğiniz kadar temiz olacaktır. Basınçlı yıkama makinesi kullanmayı seçerseniz lütfen fazladan özen gösterin (geri durup rulmanlarınızı koruyun).  WD-40 bisiklet temizleyiciyi püskürttükten sonra bir süre oturmasını bekleyin. Sonuçlar sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Sertçe Fırçalayın

Daha da iyi sonuçlar almak için, küçük bir fırça alın ve bisikletinizin üzerinde kalan kiri giderin. Biraz alın teri dökmeyi unutmayın. Miktarı bisikletinizin kalitesine bağlıdır. İşinizi kolaylaştırmak üzere, zahmetsiz bir deneyim için WD-40 bisiklet temizleme sıvısı kullanın.

Durulayın

Bisikletinizin yüzeyindeki tüm kir ve pislik çıktığında temiz suyla durulayın. Yukarıdaki adımları izleyerek azami çaba gösterirseniz bisikletiniz tertemiz olmalıdır.

Bisikletinizi Yaza Hazırlamak İçin İpuçları: Parlatın

Bisiklet temizliği sırasında, hiçbir şeyin iyi parlayan bir bisikleti yenemeyeceğini unutmamak önemlidir. En iyi parlaklığa ulaşmak için, fazla suyu çekmek üzere bir deri güderi kullanın. Ondan sonra bir PTFE sprey alıp bisikletinizin kadrosunu parlatmak için kullanın. Spreyi kullanırken disk fren rotorundan ve diğer benzer parça ve yüzeylerden sakınmayı unutmayın. Bisikletinizi yumuşak bir bezle parlatın ve görkemli ışıltıya hayran kalın. WD-40 bisiklet temizleyici, bisikletinizi çamurdan koruyacaktır, böylece daha fazla parlaklığı deneyimleyebilirsiniz.

Zinciri Yağlayın

Son olarak, sıra, bisiklet zincirinizle ilgilenmeye gelir (bu önemli adımı atlamayın). En sorunsuz sürüşü elde etmek üzere bisiklet zincirinizi her zaman yağlanmış hâlde tutun. En iyi yağlamayı elde etmek için WD-40 yağlayıcı ürünlerinden yararlanın. Ne de olsa bisiklet sahipleri için bir kuru ve bir ıslak yağ sunuyoruz. Ne tür bir yağlayıcı satın alacağınız konusunda hiçbir fikriniz yoksa WD-40 Tüm Koşullara Uygun Yağ kullanın. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.

Bu adımlarla, bisikletinizi WD-40 ürünleriyle temizlemenin ne kadar kolay olduğunu gördünüz. Bisikletinize en üstün temizlik deneyimini yaşatın ve muhteşem bir gezinti yapın. Bisikletinizi yaza hazırlamak için ipuçları her zaman sizinle.