Boyadaki çizikler nasıl giderilir dediğinizi duyar gibiyiz. Araba boyasında çiziklerin oluşmasında genellikle çok sayıda etken vardır. Kötü park etme, vandalizm, araba kazaları ve diğer pek çok talihsizlik, arabanızın harika boyasında bir ya da iki çiziğe neden olabilir. Bu çiziklerin arabanızın genel görüntüsünü bozmasına rağmen tonla para ödeyeceğiniz profesyonel düzeltmelere ya da boyadaki çizikleri nasıl gidereceğinize dair bir kursa ihtiyacınız yoktur. İhtiyacınız olan tek şey, arabanızın boyasını ilk günkü gibi yeni hale getirebilecek olan aşağıdaki ipuçlarıdır!

Çizikleri kendi başınıza gidermeye çalışmadan önce her zaman bir yama testi yapmayı unutmayın!

Diş Macunu Kullanarak Boyadaki Çizikler Nasıl Giderilir?

1. Adım

İlk olarak derin olup olmadığına bakmak için tırnağınızla çiziği kontrol edin. Tırnağınız çiziğe takılmazsa hasar sadece yüzeyseldir. Ancak bu çizikler derinse profesyonel çizik giderme ürünlerine ihtiyacınız olacaktır (aşağıda paylaşılmıştır).

2. Adım

Diş macununu uygulamadan önce aracınızın yüzeyinin temiz olduğundan emin olmalısınız. Bunun nedeni, çizik bölgesindeki kalıntıların ve kirlerin sürtüldüğünde işleri daha da kötüleşecek olmasıdır. Bu nedenle arabanızı kendiniz temizleyebilir ya da oto yıkamaya götürebilirsiniz.

3. Adım

Arabanız temizlendiğinde herhangi bir nemli mikrofiber havluya diş macununun yaklaşık dörtte birini sıkın. Bizim denemelerimizde beyazlatıcı diş macunlarının en iyi sonucu verdiğini hatırlatmak isteriz.

4. Adım

Mikrofiber bezi aracınızın yüzeyine bastırın ve dairesel hareketlerle temizlemeye başlayın. Diş macunu yüzeye iyice dağılana kadar bunu yapmaya devam etmelisiniz. Fazlalık diş macununun sabun ile durulayarak temizleyin.

5. Adım

İşlemi bir kez daha tekrarlayın ve ardından aracınızı bir hortum yardımıyla yıkayın ve kuru bir mikrofiber havluyla kurulayın. Aracınızın yüzeyinde hiçbir çizik kalmadığını görünce şaşıracaksınız!

Boyadaki Çizikler Nasıl Giderilir? WD-40: Bir Sihirbazlık Numarasından Başka Bir Şey Değil

Diş macunu yöntemi işe yaramasa da çiziklerden kurtulmak için bir oto servisine gitmeniz gerekmez. Elimizde başka bir çözüm daha var.

Daha ağır bir çizikle uğraşıyorsanız o zaman bu mucizevi hepsi bir arada üründen edinmelisiniz. Yapmanız gereken, çizik olan bölgeye biraz WD-40 püskürtmek ve yaklaşık birkaç saniye beklemektir.

Daha sonra aracınızın yüzeyini temizlemek için bir parça bez kullanabilirsiniz ancak temizleme yaparken mikrofiber bir bez kullanmanızı öneririz. Bu işlemi istediğiniz sonucu elde edene kadar tekrarlayabilirsiniz. Tüm işlemlerin sonucunda, aracınızın yüzeyinde ilk günkü gibi yeni görünen bir boyaya kavuşacaksınız!

HOKUS-POKUS! Artık boyadaki çizikleri nasıl gidereceğinizi biliyorsunuz.