Fermuar bakımı nasıl yapılır anlatıyoruz. Hiçbir şey macera hevesinizi sıkışmış bir fermuar kadar hızlıca kıramaz. Evren geziyi iptal etmeniz gerektiği mesajını mı veriyor? Tabii ki de hayır! Evrenin size vermeye çalıştığı mesaj valizinizin fermuarlarını yağlamayı öğrenmek ve fermuarları daha dikkatli bir şekilde kullanmaktır.

Kısacası seyahat isteğinizi ertelemeyip yazımızı okuyun. Fermuar bakımı nasıl yapılır öğrenmeniz 5 dakikadan uzun sürmeyecek, söz veriyoruz.

Valiz Fermuarlarınızı Temiz Tutun

İnanması güç olsa da küçücük bir toz tanesi bile valizinizin fermuarınızı mahvedebilir. Bu nedenle kamptan ya da geziden geldikten sonra fermuarlarınızı tamamen temizlemeniz gerekiyor. Bu işlemi, odanızı temizlerken bile yapabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey fermuarlarınızı bezle temizlemek. Fermuarın dişleri arasında biriken kiri temizlemek için yumuşak bir sabunla ılık su kullanmanızı tavsiye ederiz. Fermuarların dişlerini dikkatli  bir şekilde silmeye ve sabun kalıntılarını temizlemeye dikkat edin.

Fermuarları hızlıca temizlemeniz gerekiyorsa basınçlı hava spreyi kullanabilirsiniz. Bilmeyenler için basınçlı hava, klavyeleri temizlemede kullanılan yöntemdir.

Fermuar Bakımı Nasıl Yapılır? :Valiz Fermuarlarını WD-40 Kullanarak Yağlayın

Valizlerinizin fermuarlarını yağlamak için beyaz mum, dudak kremi, zeytin yağı ve grafit kurşun kalem (hassas fermuarlar için) kullanabilirsiniz. Ancak bu yöntemler genellikle iyi sonuçlar verse de işe yaramadıklarında kullanabileceğiniz başka seçenekler de var.

WD- 40, valiz fermuarlarını sadece yağlamakla kalmaz aynı zamanda pastan ve aşınmadan korur. Bu ürün, uygulandığı bölgeyi nem ve sudan koruduğu için fermuarları gezilerinizde alacakları darbelere karşı dayanıklı hale getirir.

WD 40’ı fermuarlar kapalıyken uygulamak en iyi yöntemdir. İşte burada, sizin de fermuarları açamadığınız için bu yazıyı okuduğunuzu biliyoruz. Öncelikle temiz bir havlu ya da beze ihtiyacınız var. Kumaşın bir bölümüne püskürtme başlığı aracılığıyla WD-40 uygulayın ancak gereğinden fazla yağ kullanmamaya dikkat edin.

Daha sonra fermuarın bir tarafını bezle tutup bezin ıslak tarafını fermuar şeridi boyunca sürün. Bu adımı, fermuar şeridinin diğer tarafına da uygulamanız gerekiyor. Fazla yağı silmeyi unutmayın.

WD-40’ı uyguladıktan sonra fermuarın hâlâ sıkışmış olup olmadığını kontrol edin. Gördünüz mü? işte bu kadar! Endişelenmenize hiç gerek yoktu.

Özellikle fazlalık WD-40 yağ ile temas ettiyse kullanımdan sonra ellerinizi yıkadığınızdan emin olun.