Aynalarınızı temizlerken yaptığınız yaygın hatalar neler? Temiz aynalara sahip olmak güzel, ama onları temizlemenin en iyi yolu ne?

Aşağıda iş banyo aynalarınızı temizlerken yaptığınız yaygın hatalar ve bunların nasıl önlenebileceği de anlatılıyor.

Kirli Bezler Kullanmak

Yaptığımız ilk hatalardan biri, iş aynaları temizlemeye geldiğinde işin kirli bir bezle mümkün olan en iyi şekilde tamamlanacağını zannetmemizdir. Bu yanlış. Temizleme bezleri neredeyse hiç temiz olmazlar ve bu nedenle üzerlerinde kir kalır. Bunun nedeni temizleme bezlerinin kullanıldıktan sonra çoğunlukla unutulmalarıdır. Eski tozu banyo aynalarına aktarmak onları temizlemek değildir.

Cam Temizleyicilerini Çok Sevmek

Cam temizleyicileri her zaman kullanılacak en iyi ürünler değildir. Çoğunlukla çözümden çok soruna yol açarlar. Onları kullandıktan sonra mükemmellik beklememelisiniz, tüm kiri kendinizin iyice silmeniz gerekir. İşi düzgün yapmak için çok alın teri dökmek gerekecektir.

Düz Hatlar Halinde Temizlemek

Aynaları temizlemek istiyorsanız aynanızda izler veya çizgiler bırakmadığınızdan emin olmak önemlidir. İster temizlik bezi ister gazete kullanmayı seçin, iyilikten çok kötülük yapmanız muhtemeldir. En etkili şekilde temizlediğinizden emin olmak için organize bir şekilde temizlemeniz gerekecektir. Bir gazete etrafı berbat edecek ve aynalarınızı temizlemeyecektir. Neden düz hatlar halinde silmeyi denemiyorsunuz?

Aynı Süngerleri Kullanmak

Çoğumuz banyo lavaboları, aynalar ve tuvaletler için aynı temizlik süngerlerini kullanmaktan suçluyuz. Bunu yapıyorsanız derhâl son verin, çünkü bu, ciddi bir karşılıklı kirletme riski yaratır. Tüm banyo temizliği ihtiyaçları için ayrı süngerler bulundurmanız kuvvetle önerilmektedir. Bu yüzden süngerleriniz karışmasın, onları net bir şekilde işaretleyin.  Ayrıca süngerlerinizi temiz tutmayı unutmayın. Bu, tüm bakterileri gidermek için arada bir süngerlerinizi mikrodalga fırına koyarak yapılabilir. Banyo aynalarınızı temiz tutmak önemli olsa da, mikroplar ve bakterilerden arınmış olması da önem arz eder.

Aynalarınızı Buğuya Dirençli Hâle Getirmeyi Unutmak

Banyonuzdaki aynaları temizlerken sıcak duşlar almayı seviyorsanız gerekli tedbirleri almanız önemlidir. Sıcak duşlar banyo aynanızın buğulanmasına neden olacaktır ama bunu biraz tıraş kremiyle temizleyebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken tıraş kremini aynanın yüzeyine uygulayıp temiz bir havluyla silmek. Tıraş kremi aynanın yüzeyinde ince bir film oluşturacaktır. Bu film aynanıza puslu bir görünüm verecektir. Sıcak duşlardan sonra aynalarınızın buğusunu gidermede harikalar yaratacaktır. Üstelik duş almadan önce bu işlemin yapılması aynanın hiç buğulanmamasını sağlayacaktır.

WD-40 Kullanmamak

Yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri, iş aynaları temizlemeye geldiğinde WD-40’ın sihrinden yararlanmamaktır. WD-40, aynalarınızı temizleyecek ve buğusunu giderecektir. Üstelik WD-40, diğer binlerce amaç için kullanılabilir.