Fayanstan boya çıkarmak büyük bir sorun. Boya lekesini nasıl çıkaracağınızı öğrenmek mi istiyordunuz? O zaman doğru yerdesiniz. Bu işlemi yapmak çok da zor değil. Bu yazıyı okuyarak sorunu çözebilirsiniz.

Fayanstan Boya Çıkarmak

  1. Yöntem: Kazıma

      1. Adım

Önce küçük bir alandaki boyayı dikkatlice kazımanız gerekiyor. Hafifçe kazıyın ve boya, zemine zarar vermeden çıkıyorsa tüm zemini kazımaya başlayın.

Ancak herhangi bir çatlak görürseniz bu yöntemi tercih etmeyin.

  1. Adım

Kazıma işlemi bittikten sonra nemli bir bezle fayansları silin. Lekeyi tamamen çıkarana kadar kazıma işlemine devam edebilirsiniz. Leke bu şekilde çıkmadıysa 2. Yönteme geçin.

  1. Yöntem: Fayanstan Boya Çıkarmak için WD-40 Kullanın

Boya, ilk yöntemle çıkmayacak kadar inatçıysa ve döşemeye zarar verme ihtimali varsa WD-40 kullanmanızı öneriyoruz. WD-40 kullanarak fayanstan boyayı çıkarabilirsiniz. Ürünü fayansın tamamına uygulamadan önce küçük bir alanında test edin.

Aynı şekilde 20 yıldan daha eski olan fayanslar için de kesinlikle WD-40 kullanmalısınız. Ürünü kullanırken ortamın iyi havalandırıldığından emin olmalısınız. Bunun için havalandırma pervanesini ve pencereleri açabilirsiniz. WD-40 uygulaması sonrasında yüzeyde bir katman oluşacaktır. Bu katmanı su ve sabunla yıkamanız gereklidir.

Fayanstan Boya Çıkarmak

  1. Adım

Fayanstan boyayı çıkarmak için bazı ev temizlik ürünlerini ya da su ve beyaz sirke solüsyonu gibi ev yapımı temizleyicileri kullanabilirsiniz. Temizleme solüsyonunu, fayansın tamamına uygulamadan önce küçük bir alanında test edin. Zemini temizledikten sonra karışımın kalıntılarını da temizlemek için tüm yüzeyi nemli bir bezle silin.

  1. Adım

Zemini WD-40 uygulayarak test edin. Ürünü zemine bol miktarda uygulamak için temiz bir bez kullanın. Ne kadar kullanacağınızı ve ürünün zeminde ne kadar kalmasını gerektiğini öğrenmek için WD 40’ın ambalajına bakın.

  1. Adım

Ürünü uygulandıktan sonra plastik bir kazıyıcı yardımı ile lekelenen alanları kazımaya başlayabilirsiniz. Kazıyıcıyı 45 derecelik açıyla tutarak boyayı çıkarmaya başlayın. Fayansın bazı kısımlarında hasar oluştuğunu görürseniz bu alanları tekrar cilalamanız gerekebilir.

  1. Adım

Boyayı tamamen çıkardıktan sonra zemini ılık ve sabunlu suyla temizleyip kuru bir bezle kurulayın.

 

Artık WD-40 ile fayanstan boyayı nasıl çıkaracağınızı biliyorsunuz. İşte fayanstan boya çıkarmak bu kadar basit.

 

WD-40 Çok Amaçlı Ürün için gösterilen ve açıklanan kullanımlar, kullanıcılar tarafından WD-40 Company’e sağlanmıştır. Bu kullanımlar, WD-40 Company tarafından test edilmemiştir ve WD-40 Company tarafından kullanım önerileri niteliğinde değildir. WD-40 Company ürünlerini kullanırken her zaman tedbirli davranılmalıdır. Her zaman talimatlara uyun ve ambalajda yer alan uyarıları dikkate alın.

 

 

İpuçları ve tüyolar ya da ürün bilgileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitemize bakın, tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.