Bazen tek ihtiyacınız gerçekten bir yağlama spreyidir. Günlük ev angaryaları söz konusu olduğunda tam anlamıyla bir nimettirler. Ancak pek azımız yağlama spreylerinin sınırsız kullanımı ve olayının ne olduğunu bilir. Bunu hatırda tutarak, işte yağlama spreylerinin sınırsız kullanımları :

Kapıları Yağlama

İster gıcırtılı bir kapınız olsun isterse de kapı menteşelerinizi korozyon belasından korumak oluyor isteyin, bir yağlama spreyi hepsinin üstesinden gelebilir. Tek yapmanız gereken sık sık kapı menteşelerine yağlayıcıyı püskürtmektir, böylece gıcırtıların ve pas tehlikesinin üstesinden gelinecektir.

Yağlama Spreylerinin Sınırsız Kullanımı : Manuel Kumandalı Camlar

Hâlâ manuel kumandalı camlara sahip otomobiller süren kişilerden misiniz? Cevabınız evetse, manüel otomobil camlarının kullanımının zamanla nasıl bir sıkıntı hâline geldiğini bilirsiniz.Böyle bir durumda, normal bir sprey pencerelerinizi tek parmakla işletim kolaylığına geri döndüreceği için bir yağlama spreyinin büyük yardımı olabilir.

Kar Küreği

Yine yılın o zamanı mı geldi? Kışın nimetlerinden dolayı evinizin girişi kalın, beyaz bir battaniyeyle örtülmüşse, ellerinize bir kar küreği alın. Kar küreme zor bir iş, öyleyse neden işi kolaylaştırmayasınız. Kar küreğini karı atmak için kullanmadan önce ona bir yağlayıcı püskürtmeniz tavsiye edilir. Bu, karın kar küreğinize yapışmasını önleyecektir.

Yağlama Spreylerinin Sınırsız Kullanımı : Şasi Yağlama

Mekanizmalar, birbiriyle yakın temas hâlinde olan birtakım metalik parçalardan yapılmıştır. Böyle bir temas önemlidir ama aynı zamanda parçaların zamanla aşınmasına yol açar. Bu, mekanizmanın kullanılmasının imkânsız hâle gelmesine neden olur.Süspansiyon ve direksiyon mafsalları sonunda bozulana kadar aşınırlar.Bu nedenle, yağlayıcı spreylerinin kullanılması, gereksiz aşınmayı ve yıpranmayı sınırlaması sayesinde bu parçaların ve mekanizmaların faydalı ömrünü uzatabilir.

Fermuarlar

Fermuarlar, temas kaybına meyilli olup, onları açmanız veya kapamanız gerektiği her seferde uğraşmanıza neden olur.Bir yağlama spreyi, sırt çantalarınız, uyku tulumlarınız ve kıyafetlerinizdeki fermuarları mümkün olduğunca sorunsuz çalışır durumda tutmada size yardımcı olabilir. Tek yapmanız gereken, fermuara yağlayıcıyı püskürtmek, böylece yeni gibi sorunsuz hâle geldiğini göreceksiniz.

Ayakkabılar

Yakında karda dışarı mı çıkacaksınız? Cevabınız evetse, içeri döndüğünüzde botlarınızın tamamen karla kaplı olması muhtemeldir. Bir yağlama spreyi ayakkabılarınızı koruyacaktır.

Sadece çıkmadan önce püskürtün. Bu şekilde ayakkabılarınız çok daha uzun dayanacaktır. Yağlama spreyini ayakkabılarınızın tabanına püskürtmekten sakının, aksi hâlde kayganlaşırlar!

Lekeler

Yeni gömleğinizi ciddi bir şekilde lekelemiş olduğunuzu fark ederseniz merak etmeyin. Sadece lekeli giysiye bir yağlama spreyi uygulayın. Birkaç dakika bekleyip çamaşır makinesine atın, leke gidecektir. Her zaman önce yama testi!

Yağlama Spreylerinin Sınırsız Kullanımı : Bisiklet Zincirlerini Yağlama

Bisiklet sevenler bisikletlerindeki en değerli parçanın bisiklet zinciri olduğunu söyleyeceklerdir. Bir bisikletin performansı, doğrudan zincirinin kalitesine ve durumuna bağlıdır. Bisiklet zincirinizin bakımını yapmak söz konusu olduğunda, bir yağlama spreyinin önemi hakkında ne söylense az olur. Temiz ve yağlanmış bir bisiklet zinciri, kirli ve kurumuş bir bisiklet zincirinden çok daha fazla şey başaracaktır. Bisiklet zinciriniz mükemmel durumdaysa, bisiklet zincirinizin kaliteli bakımı konusunda paradan tasarruf edeceksiniz.

 

Tüm bunları göz önüne aldığınızda yağlama spreylerinin sınırsız kullanımı tam anlamıyla hayat kurtarıcıdır. Ancak tüm yağlama spreylerinin aynı şekilde üretilmediğini unutmamanız gerekir. Yağlama spreylerinin sunduğu şeylerin en fazlasından faydalanmak istiyorsanız, WD-40 sizin için doğru tercih.